Gruzja w biegu

Zwiedziliśmy niemal całą Gruzję i choć tęsknie poszukiwałam widoku biegających to raczej na próżno. Można sądzić, że moda na bieganie do Gruzji jeszcze nie dotarła, a może Gruzini z premedytacją wybierają biesiadowanie przy winie zamiast wylewać poty na zatłoczonych ulicach? Czy jednak całkiem nie warto pakować butów biegowych do plecaka?

read more

Co to znaczy biegam bo lubię?

Czasem słucham trójki, gdzie jest audycja BBL. Często jest tam konkurs, a może nawet zawsze, ale w sumie słucham tylko czasem, to skąd mogę to wiedzieć… Ostatnio ów konkurs polegał na dokończeniu zdania: biegam bo lubię…

read more

Nadzieja umiera ostatnia

Rok 2016 do tej pory nie był dla mnie łaskawy. Od dłuższego czasu dokuczała mi trzeszczka. Udawało mi się ją skutecznie ignorować ale w końcu stało się to, co musiało się stać. Trzeszczka posypała się i z biegania nici. Winny musiał się znaleźć – padło na buty. Kupiłem nowe i nie trafiłem.

read more

Będzie pod górkę

Początkowo plan na kolejny sezon biegowy był taki, by wiosną wystartować w PKO Sopot Półmaratonie. Chciałam założyć sobie jakiś ambitniejszy niż 10 km cel, by poczuć presję i ruszyć do przodu. Założenie było takie, by na 2016 r. pozostać przy dystansie 21 km, ale przebiec go w rozsądnym jak na mnie czasie, czyli poniżej 2 h. Ale plany, jak to plany… czasem ulegają zmianie. Szczególnie w naszym życiu 😉

read more

Słowo się rzekło…

Dziś wraz z nowym rokiem nie bacząc na posylwestrowe dolegliwości poleciałem na pierwszy trening od nie wiem jak dawna. Nowa kurtka i nowe buty potrafią zdziałać cuda – przynajmniej jeśli chodzi o motywację…

read more

Dobrze żegnam stary rok

To był mega tydzień. Ignacy został u dziadków na tydzień i choć oczywiście tęsknię za nim, a dom jest jakiś pusty, to będę szczera – to zawsze jest super czas tylko dla mnie.

read more

Nowy rok, nowe postanowienia

Pewnie bardzo wielu z nas ma tak, że neguje „manię” noworocznych postanowień a i tak nie wiedzieć czemu tuż przed końcem roku ulegamy i powstaje nowe, lepsze ja na przyszły rok.

read more

Urlop od wszystkiego

Też wyobrażacie sobie czasem, jak moglibyście biegać, gdzie startować i jakie osiągać wyniki, gdybyście mieli mniej codziennych zobowiązań? Niemal każdy, kto ma dziecko zmaga się z tym problemem. Jak pogodzić pracę, dziecka przedszkole/szkołę/zajęcia dodatkowe i domowe obowiązki z planem treningowym.

read more